Šri Lanka

 
Šri Lanka vilioja keliautojus jau ištisus amžius. Kraštas, kur pietų Indija susitinka su budistine Azija vienoje vietoje. Čia
atrasite senuosius griuvėsius, šventyklas, gražiausiomis palmėmis apipintus paplūdimius, ryškiąsias povandenines uolas, atogrąžų miškus ir neįtikėtiną biologinę įvairovę. Įsivaizduokite, kaip turėtų atrodyti 140 skirtingų rūšių varlių? Drambliai, tigrai, beždžionės ir delfinai, viskas telpa šioje vos 65 610 km2 ploto valstybėje, kuri dydžiu prilygsta Lietuvai. 
 
Be olandiškų išlikusių fortų ir kolonijų paliktų pastatų, būkite tikri, kad pramogų Jums tikrai nepritrūks, o šalies tyrinėjimui galėsite pasirinkti įvairias transporto priemones: dviračius, buriavimą, plaukiojimą ar net išbandyti savo jėgas banglenčių sporte. Šri Lanka vis dar pilnai neatrastas lobis, kurį siūlome atrasti Jums!
 
Paplūdimiai ir plantacijos
 
Nuostabiai švarūs balti paplūdimiai su palmėmis ir tyru Indijos vandenyno vandeniu negalėtų sukurti tobulesnės atostogų krypties. Galėsite netrukdomai grožėtis gamta ar pasimėgauti aukščiausios klasės viešbučiais ir jų siūlomomis SPA procedūromis, o sodų giraitės, garsiosios ryžių ir begalinės arbatų plantacijos neleis Jūsų akims atsikvėpti.
 
Pamatykite ir paragaukite kur gimsta arbata. 
 
Žmonės
 
Šri Lankos multikultūriškumas tikrai moka nustebinti. Atrasite įvairiausių etninių, religinių grupių žmonių. 
Pagrindinė etninė grupė yra Sinhalese ir Tamils, kurie prieš daugybę metų atkeliavo iš Indijos, musulmonų misionieriai atklydo, kai vyko prekybiniai keliai, taip pat dėl  panašių priežasčių pasirodė ir malaizijiečiai su kinais. O su portugalais ir britais, atkeliavo ir Kaffirs iš Afrikos. Ši kultūrinė įvairovė vienoje vietoje tikrai paliks nepamirštamus prisiminimus ir patirtį. 
 
 
Gamta ir laukinis gyvenimas
 
Šri Lanka yra rojus gamtos mylėtojams. Nuo banginių stebėjimo iki susidūrimo su drambliais, o gal norite ryžtis į ekspediciją po atogrąžų miškus? Net 13 proc. visos valstybės sudaro nacionaliniai gamtos parkai, rezervatai ir prieglaudos gyvūnams. Jei leisitės į safarį, turėsite progą išvysti net 91 žinduolių rūšį iš kurių 16 yra prie išnykimo ribos.
 
 
 
Kultūrinis paveldas ir festivaliai
 
Ši mažoji sala išdidžiai saugo 8 UNESCO saugomus kultūros objektus, kuriuos galėsite aplankyti per savaitę. Vienas iš įspūdingiausių paveldų yra Olandijos kolonijos laikais pastatytas fortas, taip pat Šri Lankos širdyje netoli džiunglių esanti Kandy, paslėptoji karalystė ir religinė sostinė. Vertėtų nepamiršti ir uoloje esančios šventyklos Dambulla. 
Nesuskaičiuojamas kiekis festivalių leis autentiškai pasinerti į vietinių pasaulį ir istoriją. 
 
Žymiausi festivaliai:
 
Aluth Avurudda – budistų naujieji metai balandį. Dvi dienas visi žmonės išeina į gatves, muzika, fejerverkai ir skaniausias maistas.
Vesak Festivalis – gegužės mėnesį vyksta svarbiausias budistų festivalis, kuris žymi pirmąjį mėnesį metuose budistų kalendoriuje. Unikalus gatvių ir namų dekoravimas leidžia Šri Lanką pamatyti kaip šviesų jūrą.
Kandy Festivalis – kiekvienas lankytojas liepos ir rugpjūčio mėnesiais pasineria į viduramžių Šri Lanką. Autentiški kostiumai, šokiai, muzika ir papuošti drambliai išlaisvina turtingosios šalies istorijos grožį.
 
 

Susisiekite