Indonezija

 
Tūkstančių salų šalis
 
Ryžių terasos, atogrąžų miškai, neįžengiamos džiunglės, dūmuose paskendę ugnikalniai, nuostabūs paplūdimiai bei senovinės šventyklos ir rūmai – visa tai tik dalis to, ką pamatysite šioje nepakartojamoje šalyje. 
 
Indonezija – Azijos milžinė, šalis pasižyminti išskirtine kultūra ir tradicijomis, išsidėsčiusi Pietrytinėje Azijoje, turi didžiausią pasaulyje salyną su 17 508 salomis. 
 
Indonezijos salynas buvo pripažintas kaip didžiausią bioįvairovę turinti šalis pasaulyje. Tokio floros ir faunos kiekio bei margumyno, kraštovaizdžių ir gamtos turtų įvairumo neturi jokia kita mūsų planetos valstybė. Tuo lengva įsitikinti keliaujant po Indonezijos salas. Kiekviena iš jų turi savo savitą veidą, kultūrą ir savo turistines grožybes.
 
Kelionė į Indoneziją dažniausiai tapatinama su Balio sala, tačiau šalis turi daug daugiau ieškantiems tiek nuotykių, tiek poilsio, čia įmanomos tiek pigios atostogos, tiek itin prabangus poilsis jaunavedžiams, keliaujantiems į povestuvinę kelionę. Atostogos Indonezijoje nereikalauja ypatingo pasiruošimo, bet nuspręsti, kurią valstybės salą lankysite, reikėtų iš anksto.
 
Balio saloje galima pamatyti šiek tiek visos Indonezijos - čia ir nuostabi smaragdinė žaluma, nuostabios ryžių terasos, puikios sąlygos nardymui (tuo žymus Lovina kurortas) bei idealios bangos banglenčių sportui pietinėje salos dalyje. Keliaujant į Balį rekomenduojame kelias dienas apsistoti Ubudo (Ubud) mieste, laikomą salos širdimi, kuriame verta pamatyti įspūdingą tautinių šokių šou, aplankyti menininkų turgų bei kopti į Merapi ugnikalnį.
 
Java sala ieškantiems tikros Indonezijos. Čia rasite ne tik sostinę - Jakartą - bet ir šalies vizitine kortele tapusius Bromo ugnikalnį, Borobudur budizmo šventyklą, Prambanan induistinių šventyklų kompleksą bei laukinius paplūdimius.
 
Borneo - tikras atradimas ieškantiems pažinties su tropinių miškų augalų grožiu ir gyvūnais, kurių žymiausi - orangutangai. Čia šios primatų rūšies saugojimu užsiima ir garsi lietuvių mokslininkė Birutė Galdikas.
 
Lomboko ir Gili salos - neatskiriamos vienos nuo kitų. Nors Lomboko sala tarp jų yra didžiausia, atostogoms keliautojai dažniausiai susitelkia Gili salose, kuriose kiekvienas jaučiasi lyg pabėgęs nuo civilizacijos. Yra trys Gili salos : 
 
  • Gili Trawangan puikiai tinka pramogoms ir jaunimui, 
  • Gili Meno patiks ramaus poilsio mėgėjams,
  • Gili Air, dėl savo geografinės padėties, idealus pasirinkimas mėgstantiems stebėti nuostabaus grožio saulėlydžius ir saulėtekius.
 
Komodo saloje atrasite vis dar žemėje išlikusius drakonus - didžiulius driežus, laisvai vaikštančius po salą grupelėmis, o Flores saloje atrasite žmogaus rankos neliestą laukinę gamtą, kupiną kalnų ir kraterių suformuotų ežerų.
 
 
 

Jūsų laukia šalis turtinga savo kultūriniu ir istoriniu paveldu, spalvingomis ceremonijomis ir šventėmis, menininkų ir amatininkų įvairove. Negalime nepaminėti ir vietinių gyventojų – visada su šypsena ir gera nuotaika, su savais tikėjimais ir gyvenimo filosofija. 
 
Visu tuo netrukus galėsite įsitikinti ir patys.

Susisiekite