Malta

Trys šimtai dienų saulės, krištolinis Viduržemio jūros vanduo, septyni tūkstančiai metų istorijos, įspūdingos vietinių tradicijos, intriguojantis naktinis gyvenimas ir nesibaigiantis poilsis – Sveiki atvykę į Maltą!
Ši nedidelė vos 316 km² dydžio šalis iš tiesų yra salynas sudarytas iš 7 salų. Pagrindinės ir didžiausios salos yra šios:
 
Malta – komercinė ir kultūrinė sostinė.
Gozo – tris kartus mažesnė nei Maltos sala ir mažiau turistinė.
Komino – trečioji pagal dydį, tačiau beveik neapgyvendinta.
 
Šalies sostinė Valeta įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, todėl nenuostabu, kad ji tapo populiariausių vietų Maltoje tarp turistų. 
 
Linksmybės saulėje
 
Visai nenustebkite jei vasarą čia termometras pakils net iki  40°C. Žinoma, jei mėgstate kiek vėsesnį orą, atvykite čia gegužės ar birželio mėnesiais, kai temperatūra lepins Jus tik 31°C. Galite būti ramūs, kad šioje rojaus salose Europoje tikrai pasimėgausite nenutrūkstamos saulės džiaugsmais ir grįšite su geidžiamiausiu įdegiu.
 
Nuostabius paplūdimius rasite visoje Maltoje, tačiau vienos iš mėgstamiausių turistų poilsio ir maudymosi vietų yra Mellieha Bay, Golden Bay, Paradise Bay, and Ghajn Tuffieha. Nepakartojamo skaidrumo vanduo leis atsipalaiduoti po visų sunkių darbų, o povandeninės Maltos gyvūnijos nepamiršite ištisus metus.
 
Maltiečių svetingumas ir kalba
 
Maltiečiai jau nuo seno garsėja savo svetingumu, draugiškumu ir geranoriškumu. Jausitės kaip antruose namuose, o vietiniai visada išties Jums pagalbos ranką. 
Svarbus faktas yra tai, kad anglų yra šios valstybės antroji oficiali kalba, o tai išties  nuims daugybę rūpesčių nuo Jūsų pečių. Meniu anglų kalba restoranuose ar laisvai kalbantys viešbučio darbuotojai, nesukels jokių nepatogumų. 
 
Maisto gardumynai
 
Maltiečių maisto skonis neabejotinai  išliks ilgam. Tradiciniai patiekalai pasižymį įvairiomis ruošimo procedūromis, o ką tik šviežiai pagauta žuvis nepaliks abejingų, kaip ir ką tik iš krosnies ištraukta duona vadinama hobz. Speciali žuvis ar kepta triušiena su alyvuogių aliejumi viduje pyragėlio puikiai papildys Jūsų nepamirštamą nuotykį.
 
Kultūra ir pramogos
 
Be apžiūrinėjimo nuostabios barokinės architektūros šalies sostinėje Valetoje lengvai surasite, kaip praleisti laiką. Visus metus vykstantys įvairūs festivaliai ir renginiai, nuo karnavalų iki Maltos Tarptautinio fejerverkų festivalio ar maratono atrasite begalę veiklų kaip praleisti savo atostogas. Žinoma, nepamirškite ir įvairiausių muziejų, o naktinis gyvenimas klubuose jokiu būdu neleis užmigti iš nuobodulio. 
 
 

Susisiekite